Bota tematike

Ndihmës i përditshëm

Sigurisht, produktet tona janë zhvilluar kryesisht për automjete. Por kjo nuk do të thotë që aplikimet e tyre të mundshme janë të kufizuara vetëm me kaq. Disa prej tyre befasojnë si të vërtetë të gjithanshëm!

Të zhvilluara fillimisht si produkte për kujdesin ose shërbimin e automjeteve, shumë nga zgjidhjet tona ju ofrojnë vlerë të shtuar befasuese, p.sh. B. si ndihmës të vlefshëm në familje. Cilësia e sipërfaqes së dritareve, tapiceri dhe lëkura në një makinë nuk ndryshon aspak nga ajo e xhamit të dritareve dhe divanit në shtëpi.

Zbuloni mundësitë pothuajse të pakufizuara të aplikimit të produkteve tona dhe shikoni vetë se si ato e bëjnë jetën tuaj të përditshme më të lehtë.

Gama jonë e ndihmës së përditshme

Absolutisht të nevojshme edhe në shtëpi.

Qofshin katër rrotat tuaja apo katër muret tuaja: ndihmësit tanë të përditshëm janë gjithëpërfshirës të vërtetë!

Jo vetëm që ju ndihmojnë të sillni në formë shtëpinë tuaj të lëvizshme, por ato mund të përdoren gjithashtu në mënyra të ndryshme për kujdes dhe pastërti optimale në shtëpi dhe zyrë.

Këpucë, çanta shpine, mbulesa mobiljesh dhe shumë më tepër

Ngopja e pëlhurës

Ngopja jonë e pëlhurës ofron mbrojtje të besueshme kundër lagështirës dhe rrezeve të dëmshme të diellit -dhe jo vetëm për pjesën e sipërme të konvertueshme. Këpucët, xhaketat, çadrat dhe tendat si dhe një shumëllojshmëri produktesh të tjera tekstili përfitojnë gjithashtu nga aftësitë kundër ujit dhe parandalimin e njollave. Qofshin tenda, çanta gjumi, çanta shpine, çanta sportive, ponço shiu, batanije pikniku apo mbulesa mobiljesh: Me ngopjen tonë të pëlhurës, tekstilet tuaja do të zgjasin më gjatë dhe do të mbeten rezistente ndaj ndikimeve të jashtme.

Divan lëkure, çanta lëkure dhe veshje lëkure

Kujdesi ndaj lëkurës

Kujdesi ynë për lëkurën pastron, e mban lëkurën të zhdërvjellët dhe ofron mbrojtje optimale afatgjatë qoftë për mobilje të tilla si divane, kolltuqe dhe karrige ose për veshje të tilla si pantallona, xhaketa, rripa dhe këpucë.

Qelqi, xhamat dhe pasqyrat

Shkumë për pastrimin e xhamave

Me efektin e tij të shkëlqyer të pastrimit për sipërfaqet e lëmuara brenda dhe jashtë, shkuma jonë për pastrimin e xhamave siguron dukshmëri të qartë shpejt dhe me lehtësi. Dritaret, pasqyrat, tavolina e qelqit, pllakat me shkëlqim të lartë apo edhe pjanura prej qeramike pastrohen përsëri në një kohë të shkurtër dhe pa njolla dhe vija. 

Shënim: Produkti nuk është i përshtatshëm për sipërfaqe/materiale që vijnë në kontakt të drejtpërdrejtë me ushqimin, gojën dhe/ose mukozën.

Mbrojtje nga njollat e ujit

Deflektori i shiut Fixklar

Lagja, shiu dhe lagështia priren të lënë njolla uji në xham, pasqyra, kabina dushi ose pajisje. Deflektori ynë i shiut Fixklar siguron që uji thjesht të rrjedhë. Gjithashtu praktike për serra dhe kopshte dimërore.

Pllaka, pajisje dhe sipërfaqe të lëmuara

Shampo për larje makine

Për pastrim të plotë dhe të butë të sipërfaqeve tëlyera me bojë dhe të tjera të lëmuara me një efekt shkëlqimi. Falë përputhshmërisë së lartë të materialit, shampoja e larjes së makinave ka një gamë të gjerë përdorimesh, nga pllakat te veshjet e ndryshme të mobiljeve deri tek pajisjet në banjë dhe kuzhinë. Me substancat e veta detergjente dhe efektin e lartë të larjes dhe pastrimit që rezulton, heq pluhurin, papastërtitë dhe të gjitha papastërtitë që përmbajnë vaj dhe yndyrë pa lënë mbetje dhe mund të përdoret butësisht dhe në mënyrë të sigurt në shtëpi falë biodegradueshmërisë së tij. 

Ne rekomandojmë gjithashtu Auto Wasch&Wachs, veçanërisht për pllakat me shkëlqim.

Shënim: Produkti nuk është i përshtatshëm për sipërfaqe/materiale që vijnë në kontakt të drejtpërdrejtë me ushqimin, gojën dhe/ose mukozën.

Mobilje dhe sipërfaqe me shkëlqim të lartë

Dyll me spërkatje

Dylli ynë me spërkatje me shkëlqim heq papastërtitë e yndyrshme duke siguruar mbrojtje afatgjatë, duke përfshirë një shkëlqim si pasqyrë. Kjo e bën atë të përshtatshëm jo vetëm për bojën e makinave, por edhe për sipërfaqet me shkëlqim të lartë në mobilje si p.sh. në kuzhinë, dhomë gjumi ose sallon. 

Shënim: Produkti nuk është i përshtatshëm për sipërfaqe/materiale që vijnë në kontakt të drejtpërdrejtë me ushqimin, gojën dhe/ose mukozën.

Mbetjet e sapunit dhe yndyrës

Pastrues insektesh

Pastruesi ynë i insekteve jo vetëm që largon insektet nga automjetet, por është gjithashtu i dobishëm për heqjen e mbetjeve të sapunit dhe yndyrës në lavamanë, dushe dhe vaska. Përdorimi është pothuajse identik. Spërkateni, lëreni të veprojë dhe më pas shpëlajeni me ujë të pastër – gati!  

Shënim: Produkti nuk është i përshtatshëm për sipërfaqe/materiale që vijnë në kontakt të drejtpërdrejtë me ushqimin, gojën dhe/ose mukozën.

Lavaman ose vaska dhe çezmat me çelik inoks

Lustrim dhe dyll

Arritja e një shkëlqimi rrezatues, duke përfshirë pastrimin dhe efektin perlë, është e shpejtë dhe e lehtë: lustrimi dhe dylli ynë e bën këtë të mundur dhe premton pastrim të përsosur dhe mbrojtje afatgjatë për lavamanët dhe vaskat tuaja. Jepini shkëlqim rubineteve tuaj inoks në kuzhinë dhe banjë .

Shënim: Produkti nuk është i përshtatshëm për sipërfaqe/materiale që vijnë në kontakt të drejtpërdrejtë me ushqimin, gojën dhe/ose mukozën.

Pajisje dhe panele e kromuara

Krem shkëlqyes i kromit

Kremi ynë shkëlqyes i kromit formon një shtresë mbrojtëse ngjitëse dhe arrin një efekt shumë të mirë shkëlqimi si dhe mbrojtje nga korrozioni. Kjo e bën atë të përsosur për pajisjet shtëpiake në kuzhinë, banjë dhe lavaman, si dhe mbulesa të tjera plastike të kromit.

Përpunimi inoksit

Pastrues boje

Pastruesi ynë i bojës është ideal për pastrimin e çelikut inoks. Për të rikthyer shkëlqimin e tyre mund të përdoren tenxhere kafeje, enë të tjera inoksi apo edhe çelik inoksi mat. Mikrokokrrat e imta dhe gërryese në këtë lustrim sigurojnë që gërvishtjet në sipërfaqen e çelikut të zhduken.

Megjithatë, këshillohet që pas përdorimit të trajtohet sërish sipërfaqja me pak dyll ose lustrim me shkëlqim. Ai përmban substanca që mbrojnë sipërfaqen e metalit në mënyrë që ai të mbetet rezistent ndaj papastërtive për një kohë të gjatë.

Shënim: Produkti nuk është i përshtatshëm për sipërfaqe/materiale që vijnë në kontakt të drejtpërdrejtë me ushqimin, gojën dhe/ose mukozën.

Sipërfaqe plastike

Detergjent plastike

Mbrojtje kundër pluhurit, papastërtisë dhe ujit dhe kujdes për brenda dhe jashtë në të gjitha sipërfaqet plastike të automjeteve, për kampe dhe varka apo edhe në kopsht dhe në shtëpi, si veshja e ballkonit ose mbulesat e tendave.

Shënim: Produkti nuk është i përshtatshëm për sipërfaqe/materiale që vijnë në kontakt të drejtpërdrejtë me ushqimin, gojën dhe/ose mukozën.

Pijet, ëmbëlsirat dhe mbetjet e nikotinës

Pastrues i brendësisë së makinës

Me efektin e tij të shkëlqyer të pastrimit, pastruesi ynë i brendshëm i makinës freskon ngjyrat dhe largon pa mundim pijet ngjitëse, ëmbëlsirat dhe mbetjet e nikotinës në plastikë. Falë formulës së tij të butë, është gjithashtu ideal për sipërfaqet e ndjeshme shtëpiake.

Shënim: Produkti nuk është i përshtatshëm për sipërfaqe/materiale që vijnë në kontakt të drejtpërdrejtë me ushqimin, gojën dhe/ose mukozën.

Sistemi i kondicionerit shtëpiak

Pastrues i ajrit të kondicionuar (spërkatës)

Ashtu si ajri i kondicionuar në makinë, pastruesja jonë e sistemit të ajrit të kondicionuar (spërkatës) gjithashtu e çliron sistemin e palëvizshëm të kondicionimit të shtëpisë nga erërat e mykut, bakteret dhe kërpudhat. Pastron kanalet e marrjes së ajrit dhe formon një shtresë mbrojtëse për të parandaluar rikthimin e baktereve. 

Brava, menteshat, çelësat dhe shumë më tepër

LM 40 spërkatësi multifunksional

Spërkatësi ynë shumëfunksional LM 40 është i gjithanshëm për shtëpinë, hobi, servisin, automjetet dhe industrinë. Me përdorimin e tij universal, ai ndihmon në lëvizjen e pjesëve të lëvizshme. Falë reagimit të tij optimal ndaj rrëshqitjes, mbrojtjes së mirë ndaj korrozionit dhe rezistencës së shkëlqyeshme ndaj ujit, është perfekt për menteshat, rulat, vidhat, çelësat, dorezat dhe kabllot Bowden. Ai gjithashtu heq mbetjet e ngjitësit pa mundim.

Dyer rrëshqitëse dhe shinat e rrëshqitjes

Llak ngjitës lubrifikant

Spërkatësi ynë ngjitës lubrifikant siguron lubrifikim të përsosur dhe afatgjatë për menteshat e ngurta nga jashtë dhe brenda dhe për shinat e rrëshqitjes . ​ Falë rezistencës së shkëlqyer ndaj temperaturës, kapacitetit të thithjes së presionit, rezistencës ndaj ujit dhe vetive të rrjedhës , mund të përdoret për një gamë të gjerë aplikimesh në shtëpi dhe kopsht. 

Lubrifikimi dhe lehtësia e lëvizjes për çdo qëllim

Spërkatëse silikoni

Përveç efekteve të shkëlqyera lubrifikuese dhe rrëshqitëse për menteshat dhe shinat e drejtimit, spërkatësi ynë silikoni ofron edhe funksione të tjera për shtëpinë. Si një ngopës dhe izolues, ai parandalon ngjitjen e gomave të dritareve të çatisë, lubrifikon shinat e grilave që lëvizin dobët, lehtëson montimin e zorrëve të kopshtit në grykat e tubave dhe lubrifikon në mënyrë të përsosur shufrat e tavolinës. Si një mjet i gjithanshëm, ai siguron lubrifikim dhe lëvizje të qetë në shumë sipërfaqe. Gjithashtu eliminon zhurmat e kërcitjes dhe krisjes. 

Përpunimi i tekstilit dhe drurit

PTFE-Spërkatës pluhuri

Si një lubrifikant universal, spërkatja jonë pluhur PTFE pa silikon mund të përdoret për pothuajse çdo material, veçanërisht në përpunimin e tekstilit dhe drurit. Shërben si një agjent ndarës për kushinetat, shinat rrëshqitëse, rulat, zinxhirët dhe fijet dhe zvogëlon fërkimin kapakët me rul dhe shinat e perdeve, sirtarët e ngurtë pa shina rrëshqitëse si p.sh. në mobilje antike, apo edhe në panele të vogla druri kur sharroni me sharrën rrethore.

Ngjitës universal

Ngjitës Liquimate 2K Power

Ngjitësja jonë Liquimate 2K Power krijon lidhje të qëndrueshme dhe me forcë të lartë të të gjitha llojeve. Pllaka e grirë, kunja në mure të vjetra dhe shumë më tepër: ka aplikime të shumta për të cilat ngjitësi ynë rezistent ndaj ujit dhe motit është i përshtatshëm. Lidh çelik, alumin, metal, plastikë të termoformueshme, materiale të përbërë nga ABS, akrilik, PVC, GRP, PC, PET, PU, ​​etj. si me dhe mes tyre.

Pluhuri dhe papastërtia

Pëlhurë me mikrofibër

Me efektin e saj të shkëlqyer të pastrimit, thithjen e shkëlqyer dhe punimin pa gërvishtje, pëlhura jonë me mikrofibër është e përshtatshme për të hequr pluhurin dhe papastërtitë nga të gjitha sipërfaqet dhe ekranet në shtëpi dhe zyrë. E përkryer për ri-lustrim dhe për përdorim në kombinim me produkte të tjera të ndryshme pastrimi dhe trajtimi.

Pastrimi dhe trajtimi i duarve

Pastë e lëngshme për larjen e duarve

Për pastrim delikat dhe efektiv të duarve pas papastërtive të përditshme në kopsht dhe në shtëpi. Plotësuar në mënyrë të përsosur nga kremi i trajtimi të duarve i testuar dematologjikisht për përdorim të përditshëm. Për të mbrojtur dhe trajtuar lëkurën e thatë, të plasaritur dhe të plasaritur.

Fusha të tjera të aplikimit